
Verraad van bloedverwanten in het decor van het prachtige Rome.
Met bitter schrijft Ann Galland een tweede prachtige roman. Dit keer neemt ze je mee naar het magische Rome.
We leren onder andere Matteo Amato beter kennen. Hij is de zoon van Alba Amato het hoofdpersonage uit ‘Aroma’ (Gallands eerste roman). In principe kun je ‘Bitter’ als een losstaand verhaal lezen. Maar het is uiteraard leuk om de achtergrond van sommige gebeurtenissen beter te begrijpen en om personages te herkennen uit de eerste roman.
Matteo Amato is een knappe Italiaanse chef van een sterrenzaak. Hij heeft een blind vertrouwen in de mensen en een hart van goud. Plots stort het kaartenhuisje van zijn heerlijk leventje in en blijkt het onvoorwaardelijk vertrouwen niet gegrond. Hij wordt bedrogen, verraden en gekwetst.
Daarnaast volgen we ook het leven van Elena. Een jonge vrouw die door tegenslagen in de familie, haar best doet om het leven en dat van haar tweelingbroers op de rails te krijgen. Ze moet de eindjes aan elkaar knopen en komt op een onverwacht moment in contact met Matteo. Hij draagt haar een warm hart toe en ondersteunt haar waar hij kan. Ook zij moet omgaan met verraad van mensen die ze lief had.
Het boek bestaat uit korte hoofdstukken en is opgedeeld in twee delen. In het eerste deel maken we kennis met de personages en leren we de onderlinge connecties kennen. Dit deel vond ik soms wat overweldigend omdat er heel wat personages moeten worden voorgesteld. Maar desalniettemin word je onmiddellijk in het verhaal gezogen en duik je mee in de straten van Rome. In het tweede deel moeten de personages omgaan met tegenslagen en onverwachte wendingen in het leven. En ben je als lezer helemaal opgeslorpt in de verhaallijnen.
Je kunt het boek moeilijk naast je neerleggen en wilt bladzijde na bladzijde verder lezen om te weten wat er nog zal komen.
Ik raad zeker aan om met Galland een tripje te maken naar Rome. Het is een ontspannend, spannend en verrassend verhaal waar ik enorm van genoten heb.
Recensie door @meisjevandezeeleest
