De vis van Milou de meeuw – Aurélie Castex

De vis van Milou de Meeuw is een heerlijk kleurrijk prentenboek dat vanaf de eerste pagina sprankelt. Aurélie Castex combineert een eenvoudige, grappige zoektocht met rijk gedetailleerde illustraties die je meenemen van de open zee tot diep in hartje Parijs. Het resultaat is een vrolijk, dynamisch verhaal dat even charmant is voor kinderen als voor volwassenen die meelezen.

Milou, een vastberaden meeuw met grote plannen, wil maar één ding: een makreel vangen. Op zee lukt het nét niet; de vis glipt weg op het laatste moment. Maar Milou geeft niet op. Ze volgt een vissersboot tot in de haven, overtuigd dat ze daar eindelijk haar kans krijgt… alleen blijkt een vrouw haar opnieuw net te snel af te zijn. En zo gaat de achtervolging verder: van de haven naar het grote marktgebouw, van daar naar een kleine markt in Parijs, tot de vis uiteindelijk op het bord van een vader en zoon belandt.

Al die omwegen maken één ding duidelijk: ons eten legt een lange weg af voor het bij ons terechtkomt. Castex verwerkt dat thema speels en luchtig, zonder belerend te worden. Kinderen krijgen ondertussen een glimp van de verschillende voertuigen, de veranderende landschappen, de drukte van de stad en de charme van Frankrijk, want elke tekening ademt het vrolijke Franse straatleven uit.

De humor van het verhaal, Milou als echte “pech”vogel met een enorme portie doorzettingskracht, maakt het geheel nog toegankelijker. Je voelt bijna mee hoe ze telkens opnieuw hoopt: “Dít keer lukt het!” Maar of dat ook zo is… dat ontdek je zelf.

De vis van Milou de Meeuw is een tof, speels prentenboek boordevol kleur, detail en beweging. Een fijn verhaal dat jonge lezers meeneemt langs een hele voedselketen, maar vooral laat genieten van een onvergetelijke meeuw met een missie.

Een warm, vrolijk en verrassend leerrijk pareltje!

Plaats een reactie